Zegarek Z Kolekcji Black Tie Ponadczasowy Urok, Repliki Zegarków

Zegarek Piaget Black Tie to arcydzieło czasomierza, które uwielbiał mistrz sztuki Andy Warhol. Interpretuje ponadczasowy styl za pomocą eleganckich i gładkich linii i nadal emanuje urokiem. To legendarne arcydzieło jest zgodne z duchem współczesnego zegarmistrzostwa i nieustannie wprowadza innowacje i ewoluuje, tworząc serię klasycznych i przekazywanych z pokolenia na pokolenie zegarków. Każda premiera ma swój niepowtarzalny, tajemniczy urok, który przyciąga wymagających kolekcjonerów repliki zegarków. Śledząc swoją historię, pierwszy zegarek z serii Black Tie, który ukazał się w 1972 roku, pokazał już swoje awangardowe podejście do zmiany wzorca branży zegarmistrzowskiej dzięki dużej tarczy i kultowej okrągłej rzeźbionej dekoracji.

Pismo mistrza, spotkanie z powiernikiem.

Zegarki Black Tie były produkowane w ograniczonych ilościach do 1977 roku, włączając modele z białego i żółtego złota. To arcydzieło hrabiego Piageta od razu przyciągnęło uwagę Andy’ego Warhola, pioniera innowacji w sztuce tamtych czasów.

W 1973 roku Andy Warhol kupił w Nowym Jorku złoty zegarek z czarnym krawatem, w którym zakochał się od pierwszego wejrzenia. Zegarek posiada galwanizowaną tarczę w kolorze antracytowym, napędzaną mechanizmem kwarcowym Beta 21. To arcydzieło, wraz z poprzednimi 6 zegarkami Piaget, zostało uznane przez mistrza sztuki za prywatną kolekcję. Cztery z tych siedmiu zegarków znalazły się teraz w kolekcji Piaget, a zegarek Black Tie stworzył nierozerwalną więź z Andym Warholem, która trwała przez wiele lat.

W 1979 roku Gerry Grinberg, wyłączny agent wysokiej klasy zegarków Piaget w Stanach Zjednoczonych, przedstawił Yvesa Piageta, czwartego pokolenia rodziny Piaget, i mistrza Andy’ego Warhola. Andy Warhol natychmiast został formalnym członkiem Towarzystwa Piageta i bliskim przyjacielem Yvesa Counta. Oboje wzięli udział w różnych wydarzeniach organizowanych przez markę w Nowym Jorku i Palm Beach w Stanach Zjednoczonych, a także spędzili razem wiele ekscytujących chwil w 54 Club w Nowym Jorku i Chez Régine Club w Paryżu. W 1983 roku pan Yves Count został zaproszony przez Andy’ego Warhola do wystąpienia w słynnym magazynie „Interview” założonego przez niego w 1969 roku oraz do przyjęcia młodego artysty i galerysty Roberta Lee Morrisa. (Wywiad z Robertem Lee Morrisem).

Szykowny urok

W 2014 roku zegarek Black Tie w przyciągający wzrok sposób powrócił w serii wysokiej klasy biżuterii tremalnie Piaget i stał się wyjątkowy w branży zegarków.

Od momentu powstania kolekcja zegarków Black Tie wprowadziła na rynek dwa modele, a mianowicie kopertę z białego złota z tarczą malachitową i kopertę z różowego złota z tarczą w kolorze głębokiej czerni, które są bardzo popularne wśród kolekcjonerów zegarków. Zegarek na zdjęciu prezentuje eleganckie połączenie koperty z różowego złota i malachitowej tarczy.

Kolekcjonerski zegarek Black Tie ma kopertę o średnicy 45 mm i jest ozdobiony charakterystycznymi dla marki ozdobnymi kamieniami szlachetnymi. Kiedy pojawił się po raz pierwszy, wzbudził duże zainteresowanie wśród wymagających kolekcjonerów zainteresowanych rzadkimi zegarkami. Na wystawie Haute Horlogerie „Watches and Miracles” 2023 w strefie Society Bar na stoisku Piageta zaprezentowano dziesięć unikalnych, wykonanych na zamówienie zegarków z prywatnej kolekcji, ukazujących niezwykły urok tego zegarka. Inspirację projektową stanowi kolekcja zegarków Piaget Ann Dee Warhol. Tarczę zdobi bogaty i jasny turkus, wspaniały i czarujący jaspis, szkarłatny i przezroczysty karneol oraz przyciągający wzrok elektryczny błękit lapis lazuli. Są to całkowicie naturalne klejnoty, których eksperci od klejnotów starannie szukają do dekoracji cennych zegarków.