Montblanc 1858 Series Półkula Północna I Południowa Repliki Zegarków Anaerobowe Z Czasem Światowym

Montblanc przekazał specjalny zegarek anaerobowy z serii 1858 na czas światowy na półkuli północnej i południowej na aukcję charytatywną Only Watch w 2023 roku. Montblanc Mark Maker i alpinista Nimsdai Purja przekażą również czekany używane do wspinaczki, które zostaną zlicytowane razem z oglądać. Licytujący musi użyć czekana do rozbicia „kostek lodu” owiniętych na zewnątrz oka, aby zobaczyć ten samotny zegarek.

Nowa seria Montblanc 1858 Półkula północna i południowa World Time Anaerobic Watch Tylko zegarek Edycja specjalna 2023 (1 sztuka na całym świecie)

To już czwarty raz, kiedy Montblanc dołączył do Only Watch w aukcjach charytatywnych. Tym razem marka przekazała na cele charytatywne zegarek sieroty i zegarek zawierający najnowocześniejszą zaawansowaną technologię zegarmistrzowską. Montblanc wydobywa proszek zawierający dwutlenek węgla z odpadów z fabryki recyklingu, aby stworzyć nowy materiał do wykonania obudowy nowej serii Montblanc 1858 Półkula północna i południowa World Time Anaerobic Watch Only Watch 2023 Special Edition (1 sztuka na całym świecie). Jeszcze bardziej twórczo, ten samotny zegarek jest umieszczony w „kostce lodu” wykonanej z bezpiecznego i delikatnego szkła, a wnętrze urządzenia nie zawiera tlenu.

Nowy materiał obudowy

Materiał obudowy nowej serii Montblanc 1858 Northern and Southern Hemisphere World Time Anaerobic Watch Only Watch 2023 Special Edition (1 sztuka na świecie) jest wykonany z przełomowej technologii. Aby materiał ten był specjalnie wykorzystywany do produkcji kopert repliki zegarków, należy najpierw wyekstrahować dwutlenek węgla z biogazu wytwarzanego w zakładach recyklingu oraz pozostałości mineralnych powstających podczas przetwarzania odpadów i otrzymać dwutlenek węgla zawierający dwutlenek węgla poprzez rozpuszczanie i karbonatyzację wapnia. Puder w połączeniu z bardzo lekkim i wytrzymałym materiałem z włókna węglowego tworzy innowacyjny kompozyt o nazwie CARBO2.

Oprócz przełomów na poziomie technicznym, innowacyjny materiał kompozytowy CARBO2 jest również wyjątkowy pod względem estetycznym. Wraz ze zmianą proporcji mieszania włókna węglowego i proszku zawierającego dwutlenek węgla, powierzchnia materiału CARBO2 prezentuje różne odcienie czerni i szarości, co sprawia, że nowa seria Montblanc 1858 dla półkuli północnej i południowej z czasem anaerobowym jest zegarkiem anaerobowym Only Watch 2023 edycja specjalna (jedna sztuka na świecie) więcej Energicznie zrelaksowany styl. Ponieważ odważni alpiniści poświęcają swoje życie na odkrywanie jałowych gór, innowacyjny materiał kompozytowy CARBO2 otworzył również nową ścieżkę eksploracji dla zaawansowanego przemysłu zegarmistrzowskiego.

Im starszy lodowiec, tym mniej zawiera tlenu i ma mniejszą gęstość, co nadaje mu bardziej wyraźny ciemnoniebieski kolor. Zainspirowany tym Montblanc ozdobił bok koperty zegarka o średnicy 43,5 mm bardziej pomysłowym projektem linii konturu Mount Everest. W ciągu dnia świeci czystym, białym blaskiem, a nocą prezentuje lodowaty niebieski efekt świetlny. Tylko użytkownik może mieć panoramiczny widok introwertycznej krawędzi, demonstrując ducha górskiej eksploracji, którego marka zawsze przestrzegała.

Tytanowy dekiel nowych zegarków Montblanc z serii 1858 na półkulę północną i południową World Time Anaerobic Watches Only Watch 2023 Special Edition (1 sztuka na świecie) jest specjalnie wygrawerowany trójwymiarowym kolorowym wzorem Mount Everest. Montblanc podkreśla ten wzór na tylnej części koperty wyjątkową techniką grawerowania laserowego, dzięki czemu wygląda jak trójwymiarowy efekt, tak realistyczny jak zdjęcie. Zewnętrzna krawędź wzoru jest wygrawerowana nazwami 14 szczytów na świecie o wysokości ponad 8000 metrów nad poziomem morza i ozdobiona bogatymi kolorami, oddając hołd wielkim alpinistom, którzy dzielnie zdobyli szczyt.

Konstrukcja beztlenowa

Montblanc nie tylko będzie nadal stosować technologię anaerobową w nowej serii 1858 na półkulę północną i południową World Time Anaerobic Watches Only Watch 2023 Special Edition (1 sztuka na świecie), ale także wykorzysta ten zegarek jako inspirację do wypuszczenia nowego zegarka w kwietniu Seria 2024. Dziedzicząc zalety zegarka anaerobowego Montblanc, ten zegarek pomoże odkrywcom, którzy muszą używać sprzętu do pomiaru czasu w ekstremalnie trudnych warunkach. Mechanizm zegarka jest montowany w środowisku beztlenowym, co pozwala nie tylko uniknąć zaparowania zegarka spowodowanego ogromną różnicą temperatur na obszarach położonych na dużych wysokościach, ale także skutecznie zapobiega utlenianiu mechanizmu. W środowisku beztlenowym wszystkie części zegarka będą trwalsze, a nawet po upływie czasu zegarek nadal zachowuje doskonałą dokładność. Ponadto zegarek jest dostarczany z certyfikatem anaerobowym potwierdzającym pomyślny montaż anaerobowy.

Nowy zegarek Montblanc 1858 z serii Northern and Southern Hemisphere World Time Anaerobic Watch Only Watch 2023 Special Edition (1 sztuka na świecie) jest wyposażony w samonakręcający się mechanizm MB 29.25, wyposażony w unikalną komplikację czasu światowego Montblanc, w tym dwie obracające się trójwymiarowe półkule na północy i południu, 24-godzinna skala czasu, wyświetlanie dnia i nocy, wyświetlanie podwójnego czasu i funkcje wyświetlania kalendarza. Obracająca się w dwóch kierunkach czarna ceramiczna luneta jest inkrustowana podstawowym znakiem orientacyjnym, bok jest rowkowany, a skrót „OW” od „Only Watch” na godzinie dziewiątej wskazuje właściwy kierunek zachodni. Zegarek jest wyposażony w elektrooptyczną niebieską tarczę z wzorem lodowca, a na półkuli północnej i południowej południki są oznaczone widmami kolorów, aby wskazać czas na świecie, nawiązując do tęczowego motywu Only Watch z 2023 roku. Zegarek ma wymienny czarny pasek z materiału wykonanego w 100% z przetworzonego materiału PET.

Wspinaczka na szczyt świata

Nierma jest najszybszym alpinistą na świecie, który zdobył 14 szczytów powyżej 8000 metrów nad poziomem morza. Osiągnięcie tego wyczynu i pobicie rekordu świata zajęło tylko sześć miesięcy i sześć dni. W 2022 roku Nierma założył pierwszy beztlenowy zegarek Montblanc i z powodzeniem wspiął się na Mount Everest bez dodatkowej pomocy tlenowej. Za ten wyjątkowy zegarek Nierma podarował czekan, który był świadkiem krytycznych momentów w jego życiu, i napisał wiadomość do zwycięskiego oferenta, wyjaśniając jego wizję następnego stulecia świata. Zegarek zostanie zapieczętowany listem Niermy w pojemniku w kształcie lodu bez tlenu. Właściciel zegarka może zdecydować, czy użyć czekana Niermy do rozbicia „lodowej bryły” i wyjęcia tego znakomitego produktu. Zaplanować, czy tę trudną decyzję pozostawić przyszłym pokoleniom?

O Tylko zegarek

Odbywająca się co dwa lata aukcja charytatywna Only Watch została zainicjowana przez Luca Pettavino w 2005 roku i była sponsorowana przez firmę H.S.H. Książę Albert II z Monako. Charytatywna aukcja zegarków Only Watch zainauguruje w tym roku swoją dziesiątą edycję. Dzięki silnej atrakcyjności branży zegarków aukcja charytatywna Only Watch stała się przedmiotem zainteresowania kolekcjonerów zegarków. Wiele wysokiej klasy marek zegarmistrzowskich spersonalizowało unikalne zegarki sieroce dla Only Watch i zebrało dużo pieniędzy na aukcjach, aby sfinansować badania nad leczeniem dziecięcej dystrofii mięśniowej Duchenne’a na całym świecie. Do tej pory aukcja charytatywna Only Watch zebrała ponad 100 milionów franków szwajcarskich/euro, a firma Montblanc jest zaszczycona dalszą współpracą z aukcją charytatywną Only Watch. Podczas tworzenia tego niezwykłego zegarka zespół Montblanc spotkał się z nieskończonym zainteresowaniem, a marka ma również nadzieję, że wykorzysta to arcydzieło zegarków, aby zwycięzcy licytacji mogli doświadczyć uroku zaawansowanego kunsztu zegarmistrzowskiego.

Nowa seria Montblanc 1858 Półkula północna i południowa World Time Anaerobic Watch Tylko zegarek Edycja specjalna 2023 (1 sztuka na całym świecie)
Kod: 132299, kaliber MB 29,25

 • Rodzaj mechanizmu: samozwijający się mechanizm mechaniczny, z komplikacją czasu światowego, liczba kamieni 26, rezerwa chodu około 42 godzin, wyświetlanie obracającego się czasu światowego na półkuli północnej i południowej, skala 24-godzinna i wyświetlanie dnia i nocy, druga strefa czasowa wyświetlacz, wyświetlanie daty

Zewnętrzny

 • Koperta: Koperta polerowana satynowo, wykonana z materiału CARBO2 zawierającego dwutlenek węgla; lewa strona jest wygrawerowana z zarysem Mount Everest w kolorze białym, niebieskim efektem świetlnym
 • Luneta: obracająca się w dwóch kierunkach czarna ceramiczna luneta z wygrawerowanym głównym azymutem, specjalnie wygrawerowanym napisem OW (Only Watch) wskazującym właściwy kierunek zachodni, pokryta niebieską powłoką świecącą Super-LumiNova i rowkowana z boku
 • Lustro: wypukłe szafirowe szkło kryształowe, odporne na zarysowania, powłoka antyrefleksyjna; poszczególnych części stawu, aby zapewnić, że ruch odbywa się w stanie beztlenowym
 • Dekiel: Dekiel z tytanu, specjalnie wygrawerowany trójwymiarowy wzór kolorystyczny Mount Everest, a na zewnętrznej krawędzi wygrawerowane są nazwy 14 szczytów na świecie powyżej 8000 w tęczowych kolorach
 • Wymiary: średnica 43,5 mm, grubość 13 mm
 • Wodoodporność: ok. 100 metrów (10 barów)
 • Koronka: czarna karbowana korona ze stali nierdzewnej, wytłoczone sześciokątne białe logo Montblanc
 • Tarcza: Elektrooptyczna niebieska tarcza z ziarnem lodowca, czarne rodowane Cyfry arabskie z białą powłoką luminescencyjną Rodowana biała luminescencyjna powłoka Wskazówki godzin i minut, biała luminescencyjna powłoka Wskazówki stref czasowych, świetliste półkule północna i południowa ozdobione opalizującymi południkami, czarna Biały dolny wyświetlacz daty
 • Pasek: Wymienny pasek z czarnej tkaniny ze wzorem „liny”, podwójnie składane zapięcie, z mikroregulacją
 • Limitowana do 1 sztuki na cały świat