Wprowadzono Na Rynek Nowy Zegar Piaget Polo, Repliki Zegarków

Po wprowadzeniu na rynek popularnego ultracienkiego zegarka z wiecznym kalendarzem, klasyczna seria Piaget Polo ponownie znakomicie interpretuje kolejną komplikację zegarka, prezentując nowy zegar w jasnym szmaragdowo zielonym odcieniu.

Charakterystyczny styl

Wiele lat temu na certyfikatach repliki zegarków Piaget wydrukowano słowa „Jubilerzy i zegarmistrzowie od 1874 r.”, zwięźle podsumowując jego wyjątkowe osiągnięcia. Sto pięćdziesiąt lat temu Piaget urodził się w La Côte-Aux-Fées, głęboko w dolinie Jury, kolebce szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej. Odważny i pionierski duch rodziny założycielskiej położył podwaliny pod jej charakterystyczne cechy estetyczne i wyjątkową reputację. Kierując się doświadczeniem w zakresie ultracienkich konstrukcji, Piaget opracował serię legendarnych mechanizmów instalowanych w zegarkach wykonanych ze smukłych komponentów, a jednocześnie sprytnie interpretując wspaniałe kolory ozdobnych kamieni szlachetnych i wyjątkowy kunszt wykonania złota. W dziełach zegarmistrzowskich i jubilerskich Piageta, a także w dziełach nadających się do noszenia na co dzień, panuje skrupulatny kunszt.

Precyzyjny rytm

Chronograf z serii Piaget Polo został przeprojektowany w 2016 r., aby dostosować go do współczesnego zegarmistrzostwa, kontynuując jednocześnie elegancki i sportowy styl pierwszego zegarka z serii Piaget Polo z 1979 r. Zegar ten jest również świadectwem pasji Piageta do złożonych funkcji. Jego techniczne korzenie sięgają mechanizmów chronografu stosowanych w zegarkach Gouverneur z lat 80. XX wieku oraz w zegarkach z serii Protocole XL i Upstream z początku XXI wieku.

Chronograf z serii PIAGET Polo

W tym nowym dziele zastosowano obudowę w kształcie poduszki o średnicy 42 mm. Różne kształty geometryczne harmonijnie nakładają się na zaokrąglony kontur ciała, ukazując urocze poczucie nakładania się warstw. Zegarek posiada mechanizm 1160P, który dokładnie steruje złożoną funkcją chronografu. Tarcza ma unikalną kontrastową kolorystykę, która w unikalny sposób interpretuje dwukolorową estetykę zegara „Panda Plate”, ale nie wykorzystuje klasycznego połączenia czystej bieli i matowej czerni. Zamiast tego wprowadza cieplejszą barwę, podkreślając odważną i niepohamowaną pomysłowość twórczą Piageta. Niewyobrażalna mieszanka stylów tworzy zupełnie nowe wrażenia wizualne.

Szczęśliwa zieleń

Tarcza kontynuuje elegancką legendę pierwszego zegarka z serii Piaget Polo z 1979 roku, odtwarzając klasyczny, okrągły projekt dekoracji grawerowanej. Wykwintne poziome paski zestawiono z bogatym szmaragdowo-zielonym odcieniem, który w strumieniu światła fluorescencyjnego nadaje tarczy żywe i przyciągające wzrok nowe znaczenie.

Wyjątkowy i czarujący odcień zieleni sprytnie nawiązuje do bujnej zieleni szwajcarskich gór Jura, miejsca narodzin Piageta. Kolor ten był już używany w zegarku z kalendarzem PIAGET Polo Field i ultracienkim zegarku z wiecznym kalendarzem PIAGET Polo z inną kultową komplikacją. W przeciwieństwie do innych zegarów z „tarczą pandy” z tarczą w kolorze rockowoniebieskim i gumowym paskiem, nowy zegarek PIAGET Polo jest wyposażony w błyszczącą bransoletę ze stali nierdzewnej. Od pierwszego pojawienia się na początku lat 80. XX wieku do najnowszej wersji, która przeszła ewolucję i innowacje, seria PIAGET Polo nadal błyszczy witalnością, interpretując prawdziwe znaczenie czasu poprzez różnorodne zmiany uroku i stylu życia.