Replika Omega Seamaster Planet Ocean 600M Big Blue – Blue Ceramic

Pod koniec 2018 roku zegarki repliki Omega Seamaster Planet Ocean 600M Deep Black w sprzedaży w tym czasie spowodowały wiele fal na całym rynku replik zegarków. Po roku nasze rzemiosło staje się coraz bardziej dojrzałe. Do końca 2019 roku ponownie zaskakujemy użytkowników finałem niebieskiego modelu ceramicznego i wydaliśmy replikę Omega Seamaster Planet Ocean 600M Big Blue.

Jeśli chodzi o tę replikę zegarka Omega, chcę narzekać. To jest za trudne. Być może po raz pierwszy użyty jest niebieski materiał ceramiczny. Aby uzyskać formowanie jednoczęściowe, proces jest bardzo trudny, co powoduje bardzo niską wydajność, tylko 30%. Niska wydajność spowoduje liniowy wzrost kosztów. Koszty są bardzo nieekonomiczne i nie ustalono, czy można je utrzymać, dopóki nie wzrośnie wskaźnik sukcesu. Dlatego w tym czasie zawsze chciałem się poddać. Później, dzięki nieskończonym wysiłkom zegarmistrza, w końcu nam się udało, przynajmniej nie zawiodło to oczekiwań publiczności.

Replika zegarka Omega Seamaster Planet Ocean 600M Big Blue wykonana jest z rzadkiego niebieskiego materiału ceramicznego. Ogólny odcień zegarka to połączenie niebieskiego i pomarańczowego z niebieskim jako głównym kolorem. Jest to również początek tego, co zegarek nazywa „Big Blue”. Odważne i fascynujące kolizje kolorów wymagają kunsztu. Zmiana koloru materiałów ceramicznych jest niezwykle złożoną techniką. Kolor nowej repliki zegarka Omega Seamaster Planet Ocean musi być farbowany na wczesnym etapie ceramicznym w proszku i tylko ściśle przestrzegając każdego etapu procesu produkcji, może pokazać ostateczny idealny czarujący niebieski kolor.

Zegarek repliki Omega ma 45,5 mm, co jest stosunkowo dużym zegarkiem. Materiał tarczy jest również niebieską ceramiką. Skala pierwszych 15 minut ustnika z ceramicznym pierścieniem jest ozdobiona unikalną pomarańczową gumą, która jest jaśniejsza i bardziej uderzająca w materiał ceramiczny. Nocna perła powyżej pozycji na godzinie 12 jest również bardzo regularna. Lustrzana powierzchnia tego zegarka Omega wykonana jest z prawdziwego szafirowego szkła kryształowego, które zostało poddane obróbce technologią przeciwodblaskową i wysokiej przepuszczalności. Jest bardzo przezroczysty, odporny na zarysowania i zarysowania.

Z boku tego repliki zegarka Omega widać klasyczny rysunek i polerowanie, wykonanie jest bardzo delikatne, a krzywa występów jest bardzo piękna. Po lewej i prawej stronie znajdują się uchwyty, a po lewej 10-ty zawór wydechowy helu. Prawa korona ma klasyczną konstrukcję wkręcaną, która jest wysoce wodoodporna i może regulować kalendarz czasowy.

Mówiąc, że najbardziej klasycznym miejscem repliki Omega Seamaster jest zintegrowany ruch, ta replika Omega Seamaster Planet Ocean 600M Big Blue wykorzystuje zintegrowany ruch 8906. Niektórzy obserwatorzy uważają, że tylko 8500 ruchów jest ruchem zintegrowanym. W rzeczywistości tak nie jest. Niezależnie od tego, czy jest to 8500, 8507, czy 8906, dzieje się tak tylko dlatego, że modele oryginalnych zegarków są różne. Najbardziej fundamentalny jest taki sam.

W przypadku tego zegarka repliki Omega musimy zacząć od szczegółów. Jak mówi przysłowie, dobre szczegóły określają sukces lub porażkę. Jeśli szczegóły są dobrze wykonane, stopień naśladowania jest bardzo wysoki. Szczegóły naszej repliki Omega Omega Seamaster Planet Ocean 600M Big Blue zostały szczegółowo podsumowane. Niezależnie od tego, czy jest to materiał użyty do wyglądu zegarka, czy proces polerowania, jest on bardzo zbliżony do autentyczności. Jeśli Ci się spodoba, kup go jak najszybciej.