Jak Prawidłowo Dbać Luksusowy Repliki Zegarków

Wielu kolekcjonerów repliki zegarków ma wspólny problem: jak właściwie dbać o wiele drogich zegarków. Te zegarki są kosztowne; jeśli zawiodą z powodu niewłaściwej codziennej konserwacji, jest to kłopotliwy problem. Poniższy edytor podsumowuje kilka wskazówek dotyczących utrzymywania drogich zegarków, mając nadzieję, że Ci pomoże.

Repliki zegarków codzienna konserwacja

1. Problem plombowania zegarka:

Większość repliki zegarków jest wodoodporna, np. 30M, 50M, 100M itd. Jest też część notatki, która nie jest wodoodporna. Chociaż zauważono, że jest to zegarek wodoodporny, ale absolutnie nie można go nosić, aby wziąć saunę i gorącą kąpiel, ponieważ zimny pad kurczy się, gorące powietrze do zamkniętej torby nie może wyjść, co powoduje, że mgła nie jest terminowa, co powoduje korozję, rdzę, więc ludzie mogą nosić zegarek tylko w normalnych warunkach. Zegarek wodoodporny zależy głównie od kilku małych gumowych pierścieni; Długotrwały gumowy pierścień starzeje się i traci elastyczność po przerwie, co może prowadzić do wlotu wody i powietrza, dlatego regularnie wymieniaj gumowy pierścień uszczelniający, aby zapewnić wodoodporność zegarka.

2. Repliki zegarków mechaniczne problemy z działaniem:

Znane zegarki to zazwyczaj zegarki mechaniczne, które działają w oparciu o koła zębate. Zegarek wskaże, ile diamentów znajduje się na zegarku. Ta liczba diamentów nie oznacza, ile diamentów ma zegarek, ale ile wałków zębatych jest wywierconych w zegarku. Sztuczne diamenty zazwyczaj go zastępują, ponieważ są odporne na zużycie; im więcej otworów w zegarku, tym dłuższa jest jego żywotność. Jednak zębatek zegarka nie można obrabiać twardymi materiałami, takimi jakdiamenty. Może być wykonany tylko ze stali jako oś. Im mniejszy zegarek, tym cieńsza oś. Liczba dziesiątek tysięcy obrotów dziennie zależy wyłącznie od niewielkiej ilości w wierconym otworze. Olej zmniejszający zużycie, gdy olej jest suchy, oś jest na sucho, a po kilku latach nadejdzie żywotność tego zegarka.

3.Utrzymanie wyglądu:

Wygląd słynnych zegarków jest zazwyczaj wykonany ze złota K, platyny K i wysokiej jakości skóry zwierzęcej. Chociaż głównym surowcem złota K jest złoto, pot na rękach ludzi jest kwaśny i korodowany przez powietrze. Nie będzie już tak piękny, gdy będzie nowy przez długi czas, wymagający częstego czyszczenia i polerowania, aby słynny zegarek wyglądał jak nowy. Jeśli jest to K białe złoto, srebrno-biała warstwa na zewnątrz z czasem zużyje się, a złoto w środku zostanie odsłonięte, więc nie będzie tak białe jak wcześniej. Nie wspominając o skórzanym pasku, korozja plam z potu spowoduje, że pasek stwardnieje i przedwcześnie pęka. Regularna konserwacja powinna unikać noszenia zegarka na pasku w okresach spoconych i deszczowych. Jeśli zegarek jest wykonany ze stali, często jest polerowany i odnawiany, aby lepiej odzwierciedlał jego wartość.

Repliki zegarków Profesjonalna konserwacja

Jako zegarek luksusowy, oprócz codziennej pielęgnacji zaleca się regularne przeprowadzanie profesjonalnej konserwacji. Ogólnie rzecz biorąc, zegarki mechaniczne należy konserwować raz na 2-3 lata w codziennym użytkowaniu, czyścić, oliwić oraz testować i regulować. Zegarki kwarcowe muszą wymieniać baterię co dwa lata i utrzymywać swój ruch.

Znani technicy z centrum naprawy repliki zegarków podają cenę konserwacji zegarka po testach. Nie sądzę, że cena jest nierozsądna. Struktura wielu zegarków determinuje to, a konserwacja mechanizmów zegarkowych różnych marek to także inne. Opieka nad ogólnym mechanizmem zegarka wysokiej klasy waha się od 300-3000, a czas to zazwyczaj jeden dzień roboczy. Oczywiście nie wyklucza to, że niektóre zegarki muszą zostać zwrócone do oryginalnej fabryki w celu konserwacji. Cena utrzymania zegarka kwarcowego wynosi 3-500 juanów.

Profesjonalna konserwacja generalnie obejmuje:

 • Zdemontuj zegarek i sprawdź wszystkie części
 • Wyczyść i wymień istotne części ruchu
 • Olej i wyreguluj
 • W razie potrzeby wymień koronkę
 • Wymiana połączenia ramki
 • Wymiana tylnego złącza
 • Rutynowa kontrola jakości

Zalecany czas na profesjonalną konserwację poszczególnych drogich zegarków marki:

 • Patek Philippe: Klienci myją i uzupełniają swoje zegarki co 3-5 lat. Próg konserwacji prostego, funkcjonalnego zegarka to około 6000 juanów, a cena ta nie obejmuje kosztu polerowania paska, który kosztuje ponad 1000 juanów.
 • Cartier: Zaleca się, aby co pięć lat odwiedzać centrum obsługi posprzedażnej Cartier w celu sprawdzenia zegarka. Konserwacja obejmuje czyszczenie mechanizmu, wymianę wodoodpornego gumowego pierścienia itp. Produkty z paskami skórzanymi zaczynają się od 3000 juanów, a produkty z paskami metalowymi będą droższe ze względu na odnawianie, polerowanie i konserwację.
 • Rolex: Zaleca się przeprowadzanie konserwacji co cztery lata. Opłata za utrzymanie zależy od różnych stylów. Cena wynosi około 1000 ~ 3000 juanów.
 • Omega: Klienci zazwyczaj korzystają z 2-letniej gwarancji po zakupie zegarka. Okres regularnej konserwacji to zwykle co 4-5 lat. Zaleca się, aby klienci regularnie take rok lub pół roku na test raz. Ale dla opiekicytat, drugi nalegał, aby ludzie musieli wypróbować cenę, aby zapewnićteoretyczny koszt utrzymania i cena zegarka w określonej proporcji.