Greenwich W Latach 80, Repliki Zegarków Rolex

Trzeci model GMT-MASTER, nr ref. 16750, pojawił się około 1980 roku. W porównaniu z poprzednim modelem, nr ref. 1675, niewiele się zmieniło w konstrukcji. Jest wygodniejszy i bardziej precyzyjny niż ostatni mechanizm Cal.1570. Wszystkie zostały znacznie ulepszone. Strukturalnie Cal.3075 opiera się na mechanizmie Cal.3035 z funkcją daty i dodaje funkcję GMT, która może wyświetlać dwie różne strefy czasowe za pomocą wskaźnika 24-godzinnego. Mechanizm posiada również funkcję szybkiej zmiany kalendarza, znacznie poprawiającą trwałość i wodoodporność od 50 m do 100 m. Kiedy zegarek pojawił się po raz pierwszy, na tarczy zastosowano tak zwane „bezramowe” znaczniki godzin, które pokryto świetlistą farbą, ale wkrótce zmieniono to na tak zwane powszechnie „oprawione” znaczniki godzin w metalowej ramce. W porównaniu z czwartym modelem wyprodukowanym później, nr ref. 16700, lusterko zegarka zostało zmienione na szafirowe, które ma bardziej antyczny smak i jest bardziej popularne. Repliki zegarków rolex.

Został wprowadzony na rynek około 1980 roku i zakończył się około 1988 roku. Dziś przedstawiamy bezramową wersję nr ref. 16750 z 1982 roku, który również jest w doskonałym stanie. Oznaczenia godzin na tarczy pięknie wyblakły i zmieniły kolor na kremowy, a tarcza nie wykazuje żadnych śladów korozji ani łuszczenia się. Wskazówki również przybrały kremowy kolor, a wskazówka 24-godzinna była uszkodzona, ale nie było to ogólnie widoczne i nie miało wpływu na regularne użytkowanie. Kolor ramki nadal zachowuje swój pierwotny kolor, ogólnie rzecz biorąc jest bardzo niewiele blizn, a metalowy pierścień zewnętrzny jest równie wyraźny jak wcześniej. Etui wygląda tak samo jak poprzednio, ale niestety nie jest niewypolerowane. Numer bransoletki to 580, numer bransoletki to 78360, a numer klamry to G, co oznacza, że jest oryginalna i ma prawidłowy rok. Tak dobry zegarek jest rzadkością, ale trudno go znaleźć.

Z papierowej gwarancji można stwierdzić, że jest to zabytkowy zegarek z Japonii, ale, co zaskakujące, zachowały się nawet inne oryginalne akcesoria. Gwarancja japońska, pudełko, instrukcja obsługi, instrukcja obsługi w wersji japońskiej, etykieta certyfikatu obserwatorium. Ponadto instrukcja jest również datowana na rok 1982, a naklejka z numerem modelu na pudełku jest również wyraźnie widoczna. To, co udostępniam powyżej, powinno być w dobrym stanie i mam nadzieję, że będzie dla każdego jakąś wartością referencyjną.