Girard-Perregaux Double Flybridge Aston Martin Edycja Limitowana, Repliki Zegarków

Idealne połączenie estetyki i inżynierskiego designu

W 2021 roku szwajcarska marka wysokiej klasy zegarków GP Girard-Perregaux oficjalnie została oficjalnym partnerem zegarmistrzowskim brytyjskiej marki ultraluksusowych samochodów klasycznych Aston Martin. Zarówno Girard-Perregaux, jak i Aston Martin mają bogate dziedzictwo historyczne. Obie marki mają łączną historię ponad 300 lat. Łączą ich wspólne wartości i dążą do niezwykłego, czystego designu. Ich współpraca zaowocowała kilkoma znakomitymi zegarkami. Praca. Repliki zegarków.

Girard-Perregaux i Aston Martin współpracowały przy wypuszczeniu piątego wspólnego zegarka – Aston Martin Limited Edition Double Flying Bridge – odzwierciedlającego zaangażowanie obu stron w przełamywanie ograniczeń wydajności w zakresie projektowania i umiejętności zegarmistrzowskich. Zegarek jest modny w stylu nowoczesnym, płynnie integrując estetykę i koncepcje inżynieryjne, osiągając wyjątkową i niezwykłą wydajność.

„W przypadku nowo wprowadzonego na rynek Astona Martina Limited Edition Double Flybridge wspólny zespół kreatywny złożony z projektantów z obu stron postanowił rzucić wyzwanie niektórym z przyjętych konwencji zegarmistrzowskich dotyczących projektu mechanizmu. Skupiają się na sztywności strukturalnej, wydajności i estetyce. Nowe rozważania zostały wykonane i jestem bardzo zadowolony z wyników.”

Patrick Pruniaux, dyrektor generalny Girard-Perregaux, powiedział: „Nie chodzi tylko o umieszczenie nazwy Aston Martin na naszych zegarkach. Aston Martin również jest pasjonatem tego zegarka. Odegrał decydującą rolę w koncepcji, badając materiały użyte w zegarku oraz projekt mechanizmu. Double Flying Bridge Aston Martin Limited Edition to znakomite zwieńczenie współpracy pomiędzy obiema firmami.

Szanuj tradycję i patrz w przyszłość

Double Flying Bridge Aston Martin Limited Edition to najnowszy produkt z serii Girard-Perregaux Golden Bridge, która od dawna mocno wpisuje się w DNA marki. W 1867 roku Constant Girard narysował zegarek kieszonkowy z trzema równoległymi mostkami. Mosty, niegdyś stanowiące istotną część ruchu, otrzymały wykwintne dekoracje i stały się słynnym elementem estetycznym. Choć GP Girard-Perregaux jest dumna ze swojego dziedzictwa, nie rozpamiętuje przeszłości, lecz całym sercem patrzy w przyszłość. Jego prace często sprytnie łączą skłaniające do myślenia indywidualne projekty z najnowocześniejszymi materiałami i kreatywnymi urządzeniami – nowy, podwójnie latający zegarek. Bridge Watch Aston Martin Limited Edition demonstruje tę funkcję.

Podobnie myślący

Girard-Perregaux i Aston Martin mają wspólny język w kwestii „luksusu”. Obie strony wiedzą, że utrzymanie spójnego projektu jest równie ważne, jak poszukiwanie przełomów. Konsolidacja tej wspólnej filozofii oznacza mocne przekonanie, że komponenty mechaniczne powinny wywoływać trwały rezonans emocjonalny.

Zegarek Aston Martin Limited Edition Double Flybridge dziedziczy koncepcję projektową poprzednich wspólnych zegarków obu stron i na nowo interpretuje wygląd, dodając wykwintne detale. Zegarek porzuca konwencjonalną konstrukcję tarczy i odsłania mechanizm GP0840000-2164, który zwykle znajduje się z tyłu zegarka, z przodu zegarka w sposób odwrócony. W efekcie każdy element funkcjonalny staje się częścią ogólnego uroku wizualnego zegarka, wiernie nawiązując do duchowego rdzenia serii Golden Bridge. Nowy mostek w kształcie strzałki zapewnia wsparcie dla zespołu kół transmisyjnych i koła balansowego. Użytkownik może być świadkiem interakcji różnych elementów i opowiedzieć o wspólnie upływającym czasie. Dziedzicząc tradycję Girard-Perregaux, układ elementów mechanizmu jest symetryczny, co zapewnia harmonijny i jednolity wygląd.

Spójny projekt

Czerpiąc z praktyki przemysłu motoryzacyjnego polegającej na eliminowaniu niepotrzebnych materiałów w celu zmniejszenia masy, zegarek ten rezygnuje z tradycyjnej tarczy. Konstrukcja wskazówek i skal czasu dziedziczy styl poprzednich wspólnych zegarków. Znaczniki godzin na pałeczce szkieletowej wskazują godziny i minuty. Wskazówki wykonane są ze świetlistego materiału, a kolor jest stonowany i elegancki. Aston Martin Competition Zielony. Pływająca skala czasu znajduje się na pierścieniu tarczy i wystaje na zewnątrz. Wykorzystuje także zielony materiał świetlny, co sprzyja odczytywaniu czasu w środowisku o słabym oświetleniu. Zielone znaczniki pomiędzy każdą skalą czasu są ustawione na pierścieniu tarczy, aby wskazać każdą minutę. Dwie nowe osie w Aston Martin Green są współczesnym ukłonem w stronę dziewiętnastowiecznych dzieł Constanta. Natomiast kolor osi oddaje hołd Astonowi Martinowi i jego bogatej historii wyrafinowanych samochodów wyczynowych.

Niezbędna moc zapewniająca wyjątkową wydajność

Moc jest warunkiem wydajności i esencją dzieł Girarda-Perregaux i Astona Martina. „Zbiornik paliwa” zegarka Double Flybridge Watch Aston Martin Limited Edition – lufa, jest ustawiony na godzinę 1:30. Lufa podparta jest czarnym, pustym w środku mostkiem, na którym widnieje nazwa marki Girard-Perregaux. Zegarek nakręca się automatycznie, czerpiąc energię z naturalnego ruchu nadgarstka dzięki małemu rotorowi zwanemu mikrorotorem. Grubość mikrowirnika wynosi zaledwie 5,45 mm, co przyczynia się do smukłego wyglądu mechanizmu i sprawia, że jest on widoczny. Na mikrorotorze zegarka wygrawerowana jest nazwa marki Aston Martin, która stanowi uzupełnienie nazwy marki Girard-Perregaux na korpusie. Projektując lufę i mikrowirnik, wspólny zespół kreatywny czerpał inspirację z hamulców znajdujących się za kołami szprychowymi DB12 Astona Martina, prezentując ostre linie i dodatkowe otwory.

Baw się kolorami na nadgarstku.

Kolor to praktyczny sposób na podkreślenie kształtów, nadanie formom rzeźbiarskim światła, emocji i pasji. W zegarku Aston Martin Limited Edition Double Flying Bridge matowa szarość, żywy rubin, majestatyczna czerń i srebro wspólnie interpretują upływ czasu. Aston Martin Competition Green w New Banqiao podąża za światłem, prezentując bogate i różnorodne kolory. Nadanie mostowi koloru było absolutnym wyzwaniem technicznym przy jednoczesnym zachowaniu jego uroczego, trójwymiarowego wyglądu.

Lekka obudowa o średnicy 45 mm wykonana jest z tytanu, a powierzchnia jest pokryta czarnym procesem powlekania DLC – prosto i elegancko; podkreśla wyjątkową osobowość zegarka, a zarówno statyczne, jak i dynamiczne elementy mechanizmu mogą pochwalić się olśniewającym stylem.

DB12 na nadgarstku

Pierwszy na świecie samochód sportowy klasy super GT, zakrzywiony Aston Martin DB12, został zaprojektowany tak, aby zapewnić komfort podczas jazdy na długich dystansach, a jednocześnie sprawić, że każdy kilometr będzie niezapomniany. Double Flybridge Aston Martin Limited Edition podziela tę samą filozofię. Każda linia i powierzchnia została starannie zaplanowana pod kątem wydajności i doskonałych wrażeń podczas noszenia. Połączenie różnych materiałów tworzy niezwykły akcent. Pasek wykonany jest z czarnej gumy z efektem tkaniny, zielonymi przeszyciami i potrójnie składanym zapięciem z tytanową powłoką DLC, co zapewnia nadgarstkowi niezrównany komfort noszenia i atrakcyjny wygląd.