Audemars Piguet Współpracuje Z Projektantami, Aby Stworzyć Cztery Nowe Dobre Repliki Zegarki

W sierpniu 2023 roku Brassus – szwajcarska marka luksusowych zegarków Audemars Piguet, ma przyjemność ogłosić nową współpracę z 1017 ALYX 9SM, marką osobistą założoną przez amerykańskiego projektanta mody Matthew Williamsa, i jednocześnie wprowadzić na rynek cztery zegarki z serii Royal Oak i nowe dobre repliki zegarki Royal Oak Offshore , a także zegarek sierocy z serii Royal Oak Royal Oak. Wspólne dzieło obu marek jest pełne nowoczesności. W genialny sposób łączy w sobie bardzo rozpoznawalne elementy estetyczne Audemars Piguet i wykwintne pomysły projektanta. Miłośnicy mody miejskiej przypadną jej do gustu i pokażą jej niepowtarzalną osobowość.

Pięć nowych modeli obejmuje 18-karatowe złoto, 18-karatowe białe złoto i modele dwukolorowe. Wykwintną tarczę zdobi podwójne logo „AUDEMARS PIGUET” i marki Matthew Williamsa „1017 ALYX 9SM”.

Twórcze skrzyżowanie dwóch światów

Audemars Piguet zawsze angażował się w nawiązywanie ścisłej współpracy z różnymi dziedzinami kreatywnymi, w tym z branżą modową. Tym razem Audemars Piguet i designerska marka 1017 ALYX 9SM, założona w 2015 roku, połączyły siły, aby rozpocząć przełomową współpracę, która po raz kolejny pokazała ducha eksploracji Audemars Piguet.

Projektant Matthew Williams urodził się w Chicago, USA. Potrafi dobrze wykorzystywać wysokiej jakości, innowacyjne i zaawansowane technologicznie materiały do tworzenia godnych uwagi dzieł wywrotowych. Ten awangardowy duch twórczy, pasja do szczegółów, wykwintne rzemiosło i nieustające dążenie do wszechstronnego, zrównoważonego rozwoju odzwierciedlają znaną koncepcję obu marek.

„Ta współpraca dała mi możliwość eksploracji ponad granicami i poszerzenia horyzontów o kolejny obszar doskonałości”.

Mateusza Williamsa
Założyciel i projektant marki 1017 ALYX 9SM

Wyrafinowana nowoczesna estetyka

Matthew Williams wierzy, że zegarek jest żywym wyrazem indywidualnej tożsamości. Tym razem on i Audemars Piguet wspólnie stworzyli zestaw nowych oczu o minimalistycznej estetyce. Te dyskretne zegarki ujawniają wyjątkową osobowość użytkownika i interpretują subtelne spotkanie mody miejskiej z zaawansowaną sztuką zegarmistrzowską.

Cztery nowe zegarki wykonane są z 18-karatowego złota lub platyny, w tym dwa zegarki z serii Royal Oak o różnych średnicach i dwa nowe zegarki Royal Oak Offshore. Jest to także pierwszy raz, kiedy Audemars Piguet jednocześnie wykonał ten sam projekt w dwóch seriach zegarków. Audemars Piguet i projektant uprościli złożoność, aby zapewnić proste i czyste wrażenie estetyczne. Bez skali czasu i datownika z serii Royal Oak eleganckie, pionowe, satynowe wykończenie złotej tarczy jest bardziej widoczne. Połączenie wyrafinowanej estetyki i zaawansowanego kunsztu zegarmistrzowskiego tworzy arcydzieło monochromatycznych zegarków, które emanują ponadczasowym urokiem.

Dwa nowe zegarki z serii Royal Oak wykonane są z 18-karatowego złota. Pierwszy z nich to samonakręcający się zegarek o średnicy 37 mm, który wskazuje godziny, minuty i sekundy, odpowiedni dla smukłych nadgarstków. Na minimalistycznej tarczy znajdują się luminescencyjne złote wskazówki, złote trójwymiarowe aplikacje „AUDEMARS PIGUET” i przeniesione logo „1017 ALYX 9SM”. Drugi to samonakręcający się chronograf o średnicy 41 mm. Konstrukcja tarczy interpretuje prostą estetykę na nowy poziom, odważnie rezygnując z pomocniczej tarczy chronografu i ustawiając jedynie powoli obracające się wskazówki chronografu na godzinie 3, 6 i 9. Te dwa nowe zegarki z serii Royal Oak są produkowane w limitowanej edycji.

Obydwa nowe zegarki Royal Oak Offshore opierają się na tej samej koncepcji projektowej, a układ wyświetlacza tarczy jest wyjątkowy. Tylko kultowy datownik Royal Oak Offshore jest zarezerwowany na godzinie 3, w pobliżu skrótu „AP”. Logo „1017 ALYX 9SM” na godzinie 6. Pomocnicze tarcze chronografu, które wcześniej znajdowały się na godzinach 6, 9 i 12, również zostały usunięte i zaprojektowano jedynie wskazówki godzinowe, co jest pierwszym tego rodzaju w modelu Royal Oak Offshore Royal Oak Chronograf offshore. Dwie nowe prace obejmują 18-karatowe białe złoto i modele ze złota o średnicy 42 mm, oba są edycjami limitowanymi i emanują powściągliwością. Obydwa modele są wyposażone w samowymienny pasek Audemars Piguet oraz dołączony czarny gumowy pasek, który zapewnia ostry kontrast.

Te cztery nowe prace stanowią kontynuację tradycji Audemars Piguet polegającej na znakomitym ręcznym retuszu, wykorzystującym na przemian kultowe polerowanie i satynowe szczotkowanie, aby uzyskać nieskończone zmiany w efektach światła i cienia. Na spodzie zegarka wygrawerowano napis „Limited Edition” (edycja limitowana).

Wyposażony w trzy najnowsze mechanizmy i ekskluzywny, samonakręcający się ciężarek oscylacyjny

Nowy zegarek z naciągiem automatycznym, zegar i dwa nowe zegarki z naciągiem automatycznym Royal Oak Offshore są wyposażone w mechanizmy najnowszej generacji.

Wśród nich znajduje się samonakręcający się zegarek o średnicy 37 mm z serii Royal Oak, wyposażony w mechanizm Calibre 5909 wprowadzony na rynek przez Audemars Piguet w 2022 roku, o grubości zaledwie 4 mm, częstotliwości koła balansowego 4 Hz i rezerwie chodu wynoszącej 60 godzin.

Dwa ostatnie modele Royal Oak Offshore posiadają mechanizm kalibru 4404, zintegrowany mechanizm pomiaru czasu i funkcję flyback. Mechanizm ten spełnia tę samą funkcję, co mechanizm Calibre 4409, ale jego grubość jest nieco zwiększona, co idealnie pasuje do wielkogabarytowej koperty Royal Oak Offshore Royal Oak Offshore.

Do każdego zegarka dołączono dekiel ze szkła szafirowego. Przez przezroczysty dekiel widać na pierwszy rzut oka samonakręcający się, oscylujący ciężarek, stworzony specjalnie dla tego zegarka z limitowanej edycji. Obciążnik oscylacyjny wykonany z 22-karatowego złota lub platyny, z wygrawerowanym logo „1017 ALYX 9SM”, wielkością momentu obrotowego i znaczeniem oscylującego ciężarka, w pomysłowy sposób nawiązujący do szczegółowego projektu parametrów technicznych klasycznej klamry Matthew Williamsa . Użytkownik może również docenić wyjątkowe detale wykończenia mechanizmu, w tym wzór genewski, wzór perłowych kropek, wzór promienisty, satynowe polerowanie i polerowane fazowanie.

„To pierwszy raz, kiedy Audemars Piguet wprowadza jednocześnie nowe pomysły estetyczne do serii Royal Oak i serii Royal Oak Offshore Royal Oak, co Matthew Williams znakomicie zaprezentował w prostym i nowoczesnym designie. Wzajemnie osiągają i osiągają doskonałość.”

Francois-Henry Bennahmias
Globalny dyrektor generalny Audemars Piguet

Dzieła osierocone pomagają dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji

Oprócz czterech nowych produktów zegarkowych, które ukazały się w butiku Audemars Piguet, Audemars Piguet dołączył do projektantów, aby stworzyć unikalny chronograf z naciągiem automatycznym z serii Royal Oak. Tarczę wykończono pionowym, satynowym wykończeniem i ozdobiono dwoma logo marki oraz złotymi wskazówkami chronografu. Trzy złote wskazówki środkowe pokryte są fluorescencyjną powłoką, którą można odczytać nawet w ciemności, co dodaje całości całości projektu. Zegarek wyposażony jest w mechanizm Calibre 4409, który łączy w sobie najnowocześniejszą technologię ze współczesną estetyką.

24 sierpnia ten osierocony zegarek został wystawiony na aukcji podczas konferencji współpracy Audemars Piguet i 1017 ALYX 9SM w Tokio.

Dochód z aukcji zostanie w całości zainwestowany w programy edukacyjne skupiające się na pomocy dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji, których głównym celem jest edukacja i rozrywka, a których głównym celem będzie sponsorowanie działań organizacji pozarządowej Kids in Motion i organizacji zajmującej się prawami sportowymi (Right to Play). Wśród nich projekt wspierany przez Kids in Motion w Lamu Town (Lamu, Kenia) ma na celu pomoc mieszkańcom w ulepszaniu infrastruktury i zapewnianiu wsparcia dla działań na kampusie. Sports Rights organizuje rozwój potencjału każdego dziecka poprzez aktywność fizyczną. Dofinansowane projekty edukacyjne i rozrywkowe zostały wybrane wspólnie przez Fundację Audemars Piguet i Matthew Williamsa, który od wielu lat wspiera dzieci bezdomne.

Szukaj dalej.

Nieskończoność, bez granic