Breguet – Wynalazca Tourbillonu, Repliki Zegarków

Oficjalny dokument patentu na urządzenie regulujące tourbillon udzielony Abrahamowi-Louisowi Breguetowi 7 lipca 1801 roku

Zaczęło się od genialnego pomysłu.

W latach 1793-1795 pan Breguet wpadł na pomysł stworzenia tourbillonu, który miałby radzić sobie z błędami wynikającymi z działania grawitacji podczas pracy zegara. Koło balansowe, sprężyna włosowa i wychwyt (widły paletowe i koło wychwytowe) są umieszczone razem w klatce, która obraca się wokół osi. Ponieważ wszystkie błędy nadal występują ze stałą częstotliwością, znoszą się one nawzajem.

Pan Abraham-Louis Breguet, ojciec nowoczesnych zegarów i zegarmistrzostwa

Interpretacja stylu, dziedziczenie esencji

Tourbillon jest znany w branży zegarmistrzowskiej i podziwiany na całym świecie. Nieważne, jak szybko leci czas, życie tourbillona jest zawsze świeże. Począwszy od precyzyjnego zegarka kieszonkowego z chronografem Tourbillon nr 986, który działa dokładnie od ponad 200 lat, po współczesne modele, marka zawsze podążała za nieustannym dążeniem pana Abrahama-Louisa Bregueta do estetyki i sztuki. Estetyczny styl Bregueta wyróżnia się od epoki skomplikowanych dekoracji repliki zegarków i jest natychmiast rozpoznawalny.

Precyzyjny zegarek kieszonkowy Breguet nr 986 z tourbillonem i chronografem

Obecnie wystawiany w Muzeum Czasu i Sztuki Breguet w Szanghaju, miłośnicy zegarków mogą docenić jego ponadczasowy urok.

Inspiracją dla tarczy ultracienkiego automatycznego zegarka z tourbillonem Breguet Classique 5367 jest wspomniany wcześniej styl projektowania antycznych zegarków kieszonkowych, odzwierciedlający spójną koncepcję estetyczną marki. Mistrz zegarmistrzowski interpretuje estetyczny styl Bregueta w sposób czysty i dokładny na prostej tarczy, a tourbillon zamontowany na tarczy obraca się w dzień i w nocy. Klasyczne wskazówki Bregueta ze stali w kolorze niebieskim kontrastują z nieskazitelną emaliowaną tarczą „Grand Feu”, dzięki czemu położenie wskazówek godzinowych i minutowych jest prostsze i łatwiejsze do odczytania, a prostota podkreśla szlachetność tourbillonu.

Koła na całym świecie, innowacje w rzemiośle

W XXI wieku Breguet wprowadził innowacje, zachowując jednocześnie tradycyjne rzemiosło. Tylko w dziedzinie tourbillonów Breguet ma wiele patentów. Marka była pionierem w zakresie materiałów silikonowych w kołach balansowych (w tym sprężynach włosowych), kołach wychwytowych i widłach do palet. Materiał ten jest lekki, odporny na korozję i zużycie oraz niełatwo ulega wpływowi pól magnetycznych, co znacznie poprawia dokładność zegarka.

Jednak Breguet nadal eksploruje tourbillony. Stworzyła aż 52 modele tourbillonów, co czyni ją jedną z marek oferujących najszerszą gamę zegarków z tourbillonem, w tym tourbillony z podwójnym obrotem, ultracienkie tourbillony, tourbillony z łańcuszkiem sezamowym itp. Te arcydzieła twórczości są świadectwem stylu zegarka czasów i interpretować piękno racjonalności. Pojawienie się podwójnie obracającego się tourbillonu symbolizuje niekończącą się eksplorację zegarmistrzostwa i dążenie do doskonałości, interpretując prawdziwe znaczenie czasu.

W 2020 roku Breguet stworzył złożony i harmonijny mikrokosmos w ograniczonej przestrzeni zegarka dzięki zegarkowi Classique 5345 Double Tourbillon Quai. Wyrzeźbiony za nim nasyp zegarka paryskiego wyznacza punkt wyjścia przedsiębiorczości Bregueta. Jest to szczyt technologii i sztuki tourbillonu Bregueta oraz najlepszy przykład dumnej pozycji Bregueta na szczycie tourbillonu. Zegarek napędzają dwa niezależne tourbillony. W pełni odsłonięty ruch pokazuje, że dwa niezależnie działające urządzenia tourbillon napędzają działanie całej szyny poprzez centralny mechanizm różnicowy. Podobnie jak dwa mechaniczne serca działające niezależnie od siebie, każdy tourbillon wykonuje jeden obrót na minutę. Główna szyna, w której znajduje się tourbillon, jest połączona ze wskazówką godzinową i obraca się razem. Wskazówka godzinowa służy jako przedni mostek jednego z tourbillonów, natomiast wysunięta część służy jako przedni mostek drugiego tourbillonu. Tourbillon obraca się wraz z elementem rozrządu zegarka w rytmie jednego obrotu co 12 godzin.

Zegarek Breguet Classique 5345 z podwójnym tourbillonem Quai d’Or

Oprócz złożonej funkcji podwójnego tourbillonu, ten pamiątkowy zegarek łączy w sobie doskonałą technologię mechaniczną z głębokimi osiągnięciami estetycznymi. Oprócz innowacyjnej funkcji tourbillon logo Breguet jest również wyraźnie widoczne. Niezależnie od tego, czy na tarczy znajdują się niebieskie wskazówki ze stali Breguet, czy też oszałamiające detale dekoracyjne nadane mechanizmowi w procesie grawerowania giloszowego, wszystkie te unikalne logo podkreślają estetyczny styl marki i doskonałe rzemiosło.

Sztuka tworzenia, cenne arcydzieła

Tourbillon, będący cennym świadkiem bogatej historii Bregueta, cieszy się uznaniem kolekcjonerów, historyków i osobistości zegarmistrzowskich od czasów jego wynalazcy, w tym króla Wielkiej Brytanii Jerzego IV, Sir Davida Salomonsa, George’a Danielsa i Nicolasa G.Hayeka. .

Tourbillon to szczytowe połączenie umiejętności i ucieleśnienie artystycznej esencji marki. Jako wynalazca tourbillonu, Breguet ugruntował swoją wiodącą pozycję w wysokiej klasy zegarmistrzostwie dzięki swojemu innowacyjnemu duchowi i niezwykłym umiejętnościom. Marka może pochwalić się ponad 200-letnią historią i nadal promuje rozwój zegarmistrzostwa dzięki doskonałej technologii i innowacjom artystycznym. Breguet błyszczy w świecie zegarków dzięki nieustannym dążeniom i wyjątkowej twórczości i nadal przewodzi sztuce zegarmistrzowskiej najwyższej klasy oraz kulturze i sztuce oglądania w kierunku lepszej przyszłości.